Ovo je četvrta medalja za Hrvatsku u tekvondou, nakon bronci Sandre Šarić i Martine Zubčić u Pekingu te Lucije Zaninović u Londonu.

Taekwondašica Matea Jelić pobijedila je (25-21) Britanku Lauren Williams u borbi za zlatnu olimpijsku medalju na Igrama u Tokiju u kategoriji do 67 kilograma. 1

U neizvjesnom finalu rezultat je na ulasku u posljednju minutu bio 13-13, no tada je Williams s dva udarca nogom u tijelo stigla do prednosti 17-13.

Sve do 15 sekundi prije kraja bilo je 21-15 za Williams, a onda je Jelić s tri udarca nogom u glavu uspjela doći do preokreta i kolosalnog uspjeha. Bio je to dvoboj dviju posljednjih europskih prvakinja u ovoj kategoriji, aktualne Jelić iz Sofije u travnju ove godine i Williams iz Kazana 2018.

Podsjetimo, tekvondašica Matea Jelić osigurala je prvu medalju za Hrvatsku na Olimpijskim igrama, 23-godišnja Kninjanka plasirala se u finale kategorije do 67 kilograma.

Jelić, koja je u statusu prve nositeljice olimpijskog turnira, u je polufinalu svladala Amerikanku Paige McPherson sa 15-4.

Naša je reprezentativka na samom početku borbe povela sa 5-0, u završnici prve runde povećala svoju prednost na 9-2, da bi u drugoj rundi pobjegla na 14-2.

Jelić je u svom prvom nastupu u Tokiju svladala Haićanku Lauren lee sa 22-2, a u četvrtfinalu Brazilku Milenu Titoneli sa 30-9.

Autor: CroExpress, HINA Datum objave: 26.07.2021.