Velika pobjeda, jedna od najvećih hrvatskih ragbijaša u povijesti! Naši su u trećoj utakmici Trophy divizije Europskog kupa nacija pobijedili Litvu u gostima 39-37 (14-27).

Hrvatski ragbijaši ostvarili su nevjerojatan povratak u dramatičnoj utakmici protiv Litve, te su na kraju slavili s 39-37. Ključnu ulogu u ovom epskom preokretu imao je hrvatski Samoanac ili samoanski Hrvat kako vam draže, Daniel Mau’u koji je prvo dobio žuti karton u 37. minuti, nakon čega su Litavci preokrenuli rezultat sa 13-14 na 27-14. Međutim, Mau’u se vratio u igru, te je zajedno sa svojim suigračima krenuo u nevjerojatan preokret.

Jason Davor Newton doveo Hrvatsku u dramatičnoj završnici do nevjerojatne pobjede u povijesti ragbija

U posljednjem napadu Hrvatska je dobila kazneni udarac, a Jason Davor Newton ga je pretvorio u pobjedu za Hrvatsku. Iz kaznenih udaraca i pretvaranja, Newton je skupio 19 poena, dok su po pet postigli Galić, Brajković, Daniel Mau’u i kapetan Jurišić. Ovo je Hrvatskoj prva pobjeda u ovom rangu, te su svi igrači i izbornik Anthony Poša bili iznimno ponosni na ovaj uspjeh.

Izbornik je poslije utakmice rekao: “Kaznili su naše male pogreške u prvom dijelu, što momčadi iz niže divizije ne bi kaznile, ali u poluvremenu nisam dečkima govorio o tim pogreškama nego da ostanu disciplinirani i ostavili su srce na terenu. Ovo nam je prva pobjeda u ovom rangu i svi smo ponosni.”

Sad svi s nestrpljenjem očekujemo subotnji spektakl u Makarskoj gdje će Hrvatska biti domaćin reprezentaciji Švicarske.

Autor: CroExpress Datum objave: 27.03.2023.