Autor: CroExpress/Hina

‘Bila je ovo izjednačena utakmica, nedostajao nam je kvalitetan zadnji pas za zabiti gol, no jako sam zadovoljan i ponosan na svoju momčad’, izjavio je 31-godišnji Rakitić nakon odigranih 90 minuta.
Barcelona i Real Madrid odigrali su 0-0 na Camp Nou pa su na tablici ostali poravnati s 36 bodova.

‘Nastavili smo s pozitivnom dinamikom’, napomenuo je Rakitić.

Real Madrid je krenuo odvažno te oduzeo loptu Barceloni u prvom poluvremenu.

‘Trebali smo biti malo mirniji no bilo je teško pronaći rješenja. Oni su u prvom poluvremenu stizali pred naš gol i nabacivali loptu, nije se bilo lako braniti. No nakon toga smo mi imali prilike. Bila je naporna utakmica pa je bod zasluženo osvojen’, komentirao je hrvatski nogometaš.

Real Madrid je u 18. minuti tražio penal reklamirajući prekršaj Rakitića na braniču Raphaelu Varaneu.

‘Svatko gura na svoju stranu. Normalno’, izjavio je.

Bivši španjolski sudac Andújar Oliver rekao je za Radio Marcu da je ‘Rakitić jasno povukao Varanea’. ‘Na VAR snimci bi to bio penal. Gdje je VAR?’, upitao se Oliver.

I nakon drugog poluvremena mreže su ostale netaknute.

‘Kako je vrijeme prolazilo bilo nam je sve bolje na terenu. U drugom dijelu smo osjetno uznapredovali. Kada smo trebali zbiti redove, zbijali smo ih’, rekao je Rakitić.

Njegov reprezentativni kolega Luka Modrić igrao je za Real posljednjih 10 minuta.

Datum objave: 19.12.2019.