Dinamo se plasirao među 16 najboljih klubova UEFA Konferencijske lige! Modri su remizirali 1:1 (0:1) protiv Betisa pred 18.082 gledatelja na Maksimiru, zadržavajući prednost iz prve utakmice u Sevilli te su ukupnim rezultatom 2:1 eliminirali španjolskog predstavnika.

Takuro Kaneko je postigao odlučujući pogodak u 58. minuti, nakon što je Cedric Bakumbu doveo goste u vodstvo u 38. minuti.

Ždrijeb osmine finala Konferencijske lige održat će se sutra, 23. veljače, u Nyonu u 13 sati. Prve utakmice su zakazane za 7. ožujka, uzvrati za 14. ožujka. Dinamo sada okreće pozornost prvenstvenim obvezama, a sljedeći protivnik je vodeća Rijeka, koja će gostovati na Maksimiru u nedjelju.

Dinamo je imao nekoliko prilika za gol u prvom poluvremenu, ali je Betis poveo preko Bakumbua. Međutim, Dinamo je uspio izjednačiti zahvaljujući Kaneku u drugom poluvremenu.

Betis je imao inicijativu prema kraju utakmice, ali nije uspio promijeniti rezultat.

Autor: CroExpress Datum objave: 23.02.2024.