U posljednjem susretu 6. kola Prve HNL Dinamo i Zagreb su pred 500-tinjak gledatelja na stadionu Maksimir odigrali 1-1.
Premda se očekivala uvjerljiva pobjeda ‘Modrih’, Zagreb se sjajno obranio, a u pojedinim trenucima susreta i bio bolja momčad. Dinamo je poveo golom Ibaneza u 9. minuti (pogledajte video), a izjednačio je Stepčić u 62. minuti.

U derbiju kola Lokomotiva je pobijedila Rijeku 2-1, dok je Osijek bio bolji od ‘B’ sastava Hajduka 2-0.

Lokomotiva je nanijela prvi poraz ove sezone hrvatskom doprvaku, ali i prekinula niz od 16. uzastopnih pobjeda Rijeke u službenim natjecanjima. Lokomotiva je do druge pobjede sezone došla golovima Sovšića (71-11m) i Špikića (82-autogol), dok je strijelac za goste bio Jahović (75). Rijeka je od 70. minute igrala bez isključenog Samardžića.

Hajduk je u Osijek doputovao bet devetorice prvotimaca koje je Igor Tudor želio sačuvati za uzvratni dvoboj protiv Dnjipra u završnom kolu kvalifikacija za Europsku ligu. Osijek je iskoristio tu činjenicu pobijedivši 2-0 golovima Barabana (27) i Glavaša (74).

Split je bio bolji od Slaven Belupa 2-0, a strijelci su bili Rog (68) i Bilić (73).

Na ljestvici vodi Dinamo sa 16 bodova, Rijeka je druga sa 15 bodova, dok Hajduk na trećoj poziciji ima 10 bodova. Posljednja dva mjesta drže Zadra (5) i Slaven Belupo (4).