U susretu 2. kola G skupine Europske lige Rijeka je pred 9.500 gledatelja na stadionu Kantrida odigrala protiv branitelja naslova Seville 2-2 primivši drugi pogodak u sudačkoj nadoknadi.
Golove za Rijeku zabili su Andrej Kramarić (53-11m) i Zoran Kvržić (68), dok su strijelci za španjolski sastav bili Iago Aspas (26) i Stephane Mbia (90+2). Sevilla je od 52. minute igrala bez isključenog Timothea Kolodziejczaka.

U drugom dvoboju iz ove skupine Feyenoord je u Rotterdamu pobijedio Standard 2-1. Golove za nizozemski sastav zabili su Sven van Beek (47) i Elvis Manu (84), a za Standard pogodak je postigao Jonathan Viera (65).

Nakon dva kola na ljestvici vodi Sevilla sa četiri boda, Feyenoord i Standard imaju po tri boda, dok je Rijeka na četvrtom mjestu s jednim bodom. U susretu trećeg kola Rijeka će 23. listopada ugostiti Feyenoord, dok Standard putuje u Sevillu.

Sevilla je odlično otvorila utakmicu. Andalužani su u prvih 10 minuta uputili tri nezgodna udarca, no Vargić je bio spreman. No, niti odličan vratar Rijeke nije mogao spriječiti gol u 26. minuti. Tomečak je načinio veliku pogrešku i loptu je glavom dodao do Aspasa koji je s 12 metara neobranjivo smjestio loptu iza Vargića. Tomečak je želio izbiti loptu, no to je odradio loše, a Sevilla je odmah kaznila njegovu pogrešku. Do konca prvog dijela Sevilla je rutinski obranila vodstvo, a koliko su Andalužani bili dominantni pokazuje i podatak da Rijeka u prvih 45 minuta nije uputila niti jedan udarac u okvir španjolskog gola.

Sevilla je vrlo lako mogla do gola i u 50. minuti kada je obrana domaćeg sastava još jednom katastrofalno reagirala. Lešković je promašio loptu u svom kaznenom prostoru, ali je na svu sreću Vidalu iz neposredne blizini pucao pored gola. Dvije minute kasnije dogodio se ključni trenutak utakmice. Kramarić je izbio sam pred golmana, a stoper Kolodziejczak ga je srušio skrivivši jedanaesterac. Francuz je za svoj start ‘nagrađen’ crvenim kartonom, a Andrej Kramarić je sigurno realizirao kazneni udarac. Samo tri minute kasnije Rijeka je mogla u potpunosti okrenuti rezultat, no Jugović je u sjajnoj situaciji loše pucao. No, u 68. minuti je na Kantridi nastala ‘ludnica’. Rijeka je povela golom Kvržića na asistenciju sjajno raspoloženog Kramarića. Nažalost, hrvatski sastav nije izdržao do kraja. U sudačkoj nadoknadi Mbia je izjednačio na 2-2 spasivši Španjolce poraza.

RIJEKA – SEVILLA 2-2

RIJEKA. Stadion Kantrida – 9.500 gledatelja; Sudac: Kenn Hansen (Danska);

Strijelci: 0-1 Aspas (26), 1-1 Kramarić (53-11m), 2-1 Kvržić (68), 2-2 Mbia (90+2)

Crveni karton: Kolodziejczak (52)

RIJEKA: Vargić – Leovac, Lešković, Mitrović, Tomečak – Jugović, Jajalo, Cvijanović, Kvržić (od 74. Zlomislić) – Kramarić (od 82. Krstanović), Moises (od 88. Vešović)

SEVILLA: Beto – Coke, Carrico, Kolodziejczak, Navarro – Iborra, Krychowiak – Vidal, Banega (od 59. Mbia), Reyes (od 59. Trémoulinas) – Aspas (od 72. Bacca)

Datum objave: 02.10.2014.