Autor: Z.S./HNS

Španjolska Primera počela je ovog vikenda, a Barcelona je u prvom nastupu ugostila Elche i pobijedila 3:0.

Messi je doveo Katalonce u vodstvo u 42. minuti, nakon čega je isključen Mascherano. Međutim, na samom početku drugog poluvremena hrvatski je reprezentativac Ivan Rakitić proigrao Munira, koji pogađa za udvostručenje prednosti.

Konačni je rezultat postavio Messi svojim drugim pogotkom na utakmici. Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Barcelonu, dok je Mario Pašalić bio u udarnoj postavi Elchea. U 55. minuti zaradio je žuti karton, da bi ga u 81. minuti zamijenio Gonzalez.

Celta iz Viga svladala je na svom terenu Getafe 3:1, a jedini je strijelac za goste bio Sammir u 62. minuti dvoboja. Sammir je odigrao svih 90 minuta.

U francuskom prvenstvu, Monaco je nakon dva poraza u prva dva kola gostovao kod Nantesa i napokon došao do bodova pobjedom 1:0. Gol odluke postigao je Falcao, a važan je doprinos dao i hrvatski vratar Danijel Subašić, koji je u 23. minuti skrivio kazneni udarac, a potom ga i obranio Gakpeu.
Kao što smo već pisali, napadač Nikica Jelavić zabio je za remi svog Hulla protiv Stokea u Premier ligi. Zabio je i Srđan Lakić, u utakmici druge Bundeslige. Njegov Kaiserslautern savladao je Eintracht iz Braunschweiga sa 2-1, a hrvatski napadač realizirao je jedanaesterac.
Svoj treći gol u četvrtom nastupu za Flamengo postigao je Eduardo da Silva. Dudu se odlično snašao pred golom za 2-0 svoje momčadi kod Criciume. U Grčkoj je zabio Danijel Pranjić, kao i Lakić, iz jedanaesterca. Njegov Panathinaikos je kod Levadiakosa odigrao 1-1.

Datum objave: 25.08.2014.