Hrvatska nogometna reprezentacija osvajač je međunarodnog turnira ACUD Cup, koji je odigran u Kairu, a u završnoj borbi za trofej svladan je Egipat 4:1.

Nakon polufinalne pobjede nad Tunisom na jedanaesterce, u finalu međunarodnog turnira u Kairu Vatreni su odmjerili snage s domaćinom Egiptom, na novom stadionu u administrativnom središtu egipatske prijestolnice.

#Vatreni su osvojili ACUD Cup u #Kairu! 🏆🥇 #Champions ❤️‍🔥 🇭🇷 ⚽️ Bravooooo 👏 🎥 Milan Katanusic/Mainz

Objavljuje CroExpress – informativni medij Hrvata izvan Republike Hrvatske u Srijeda, 27. ožujka 2024.

Domaćin se vrlo brzo radovao pogotku: već u šestoj minuti Rabia iz blizine šalje loptu iza Labrovićevih leđa, no u 21. minuti za izjednačenje se pobrinuo Vlašić odličnim udarcem pod prečku, s ruba kaznenog prostora.

S tih 1:1 otišlo se na odmor, pri čemu je veliku priliku na samom kraju prvog dijela propustio Petković, no propušteno je nadoknadio u 57. minuti, kada je na drugu Modrićevu asistenciju glavom postigao pogodak za 2:1.

Kramarić je također bio precizan glavom, u 77. minuti, nakon ubačaja Majera iz prekida, dok je upravo Majer stavio “točku na i” nekoliko minuta prije kraja utakmice.

Hrvatska je tako uspješno zaključila ovu reprezentativnu akciju, a novo okupljanje na rasporedu je uoči Europskog prvenstva u Njemačkoj, kada će izabranici Zlatka Dalića u prijateljskim dvobojima zaigrati protiv Sjeverne Makedonije i Portugala.

Bravooooo 🇭🇷 #Vatreni 👏 🔥 🇭🇷, čestitamo od ❤️ #Champions 🏆🥇 #Kairo #Hrvatskinogometnisavez

Objavljuje CroExpress – informativni medij Hrvata izvan Republike HrvatskeSrijeda, 27. ožujka 2024.

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić rekao je da su njegovi nogometaši pokazali dobru igru i zajedništvo u Kairu pa se zadovoljni vraćaju s peharom osvojenog prijateljskog ACUD turnira

Champions. 🏆🥇 Bravo! #Hrvatska #Obitelj #Vatreni❤️‍🔥

Objavljuje Hrvatski nogometni savezUtorak, 26. ožujka 2024.

“Bilo je prelijepo. Prvo jer smo osvojili turnir i igrali dobro, a drugo jer je to bilo pred 80.000 navijača”, izjavio je Dalić.

Hrvatska je u utorak navečer pobijedila s 4-2 u finalu domaćina Egipat nakon što je u polufinalu svladala Tunis boljim izvođenjem jedanaesteraca.

“Sve je bilo puno bolje nego protiv Tunisa. Tako smo i zamislili to”, napomenuo je izbornik.

“Bili smo raznovrsni i ubojiti, opasni po obje strane, stvarali višak igrača, imali centaršuteve i prekide”, dodao je.

Egipat je na novoizgrađenom stadionu “New Administrative Capital Stadium” poveo s 1-0, ali je Hrvatska to preokrenula.

“Drago mi je da smo igrali sa svim igračima, da su svi dobili prigodu. Svi su zadovoljni i sretni”, rekao je Dalić.

Napomenuo je da su igrači “ponovo pokazali karakter” te im je zahvalio na predanosti.

Turnir je poslužio Hrvatskoj kao priprema za Europsko prvenstvo koje u lipnju počinje u Njemačkoj. Igrači se u srijedu vraćaju u svoje klubove.

“Želim im da u iduća dva mjeseca budu fokusirani na svoje klubove, gdje stvara pritisak i traže rezultati jer završavaju lige. Samo da se nitko ne ozlijedi i da svi budu zdravi. A mi ćemo onda napraviti doista pravu pripremu i analizu te izabrati najbolje za Njemačku”, poručio je Dalić.

Autor: CroExpress, Hina, HNS Datum objave: 27.03.2024.