Nakon nevjerojatnih 80 minuta borbe na stadionu Hrvatskog dragovoljca u Zagrebu, gotovo tisuću vjernih navijača ustalo je i ovacijama ispratilo hrabre hrvatske reprezentativce.

Posebno su se istaknuli domaći junaci Niko Vranešević i Matej Buljanović, koji su svaki postigli po dva zgoditka, osiguravši pobjedu nad Litvom rezultatom 37-22 (13-12).

Izbornik Anthony Poša nije skrivao zadovoljstvo nakon utakmice: “Imali smo veliki pritisak jer nismo htjeli otići na utakmicu u Švicarsku s prijetnjom da možemo ispasti. U prvom poluvremenu radili smo dosta pogrešaka, ali smo u drugom dijelu dominirali.”

Ovom pobjedom Hrvatska je osigurala ostanak u Trophy diviziji europskog Kupa nacija. Unatoč tome što su Litavci nakon 17 minuta vodili 12-5, naši su reprezentativci preokrenuli rezultat do poluvremena te dominirali u drugom dijelu utakmice.

Domaći igrači, Zagrepčani Niko Vranešević iz RK Zagreb i Matej Buljanović iz Mladosti, bili su nezaustavljivi s po dvije postignute točke. Izbornik Anthony Poša istaknuo je važnost mladih igrača u momčadi: “Ovo je sjajna grupa mladića i odličan miks mladosti i iskustva. Moj je posao da hrvatski ragbi napreduje.”

Niko Vranešević, student druge godine Medicinskog fakulteta, ponosno je istaknuo važnost timskog rada: “Ovo je momčadska pobjeda. Posebno je lijepo igrati u svom gradu pred brojnim članovima obitelji i prijateljima.”

Za Hrvatsku su debitirali Marko Livaić, te braća argentinskih Hrvata Domingo i Francisco Rizzi. Igrači poput Daniela Mau’ua, Marka Svaguše i Nikole Pavlovića također su pridonijeli pobjedi.

Ponosan na momčad, izbornik Anthony Poša zaključio je: “Ponosan sam trener ponosne momčadi!”

Ova pobjeda ne samo da je osigurala ostanak Hrvatske u diviziji, već je i podigla našu reprezentaciju na drugo mjesto na ljestvici Trophy divizije, demonstrirajući snagu i talent naših ragbijaša.